A hó elolvad, a fehér paplan alól előtűnnek az első zöld fűszálak. Azonban nemcsak a környezetünkről hullik le a védelmező, takaró lepel, hanem magunkról is. Inkább előtérbe kerül az arcunk, a bőrünk, a belső egyensúlyunk, hiszen több időt töltünk a szabadban, több energiára is van szükségünk. A megfelelő idő, hogy a keleti szépségápolás kulisszáit hívjuk segítségül, hogy megkezdjük szervezetünk regenerálását a hűvös évszakot követően.
INduLjuNK VALAMI AprÓbÓL: hIMALájASÓ
Egy apró kis keleti praktika, ami amellett, hogy szinte bárhol elérhető még olcsó is. Közhangulattá vált legyinteni a sólámpára vagy a fürdősóra azzal a felkiáltással, hogy csak fölösleges kacat. Éppen ellenkezőleg, a kedvező ár mögött igenis rejlik gyógyhatás. A Himalája kristálysólámpák negatív töltésű ionokat bocsátanak ki magukból, így képesek semlegesíteni az elektromos készülékek káros hatásait. A sófürdő esetében a nyomelemei és negatív ionjai a bőrön keresztül felszívódva fejtik ki így pozitív hatásaikat. Egy kád vízhez 1,5 kilogramm só szükséges, amiben legalább 20–30 percig érdemes maradni. Mindezen túl belső használatra is ajánlott, például gargalizálásra, fogak tisztítására vagy akár szájvízként.
hALAdjuNK LépéSbEN: gINZENggyöKér
Az első ránézésre furcsa kinézetű gyökér egyre elfogadottabb a gyógynövények körében. A Távol-Keleten 400 éve termesztik és értékes ajándéknak számít. Alkalmazható a munkateljesítmény fokozására, a koncentrálóképesség növelésére, betegség utáni lábadozásokban, esetleg fáradtság vagy kimerültség esetén. Megszünteti a stressz által okozott tüneteket és növeli a szellemi és fizikai teljesítőképességet. Mindemellett a bőrre is jótékony hatással van, és segíti az immunsejtek termelődését, mondhatni egy extra védvonalat húz szervezetünk köré. Ezen hatások tehát egyszerre érvényesülve eredményeznek egy egészséges közérzetet. A gyökér kúraszerű fogyasztása tíz napnál tovább nem javasolt.
http://www.hazipatika.com/
NyISSuNK NAgyObb TáVLATOKAT: ThAI MASSZáZS
A sokat emlegetett masszázsfajta jótékony hatását széles körben keresik manapság. A rengeteg jótékony hatásáról ismert lazítási módszer alkalmazható alvászavaroknál, ideges vagy feszült állapotokban, esetleg fájdalmak enyhítésére. A különlegessége abban rejlik, hogy nem az izmokat, hanem az akupunktúrás pontokat ingerlik pontnyomásos technikával. A másfél-két óráig eltartó eljárást az egész testen alkalmazzák – a lábujjaktól a fejtetőig – a masszőrök, akik a kezükön kívül a térdükkel, talpukkal és könyökkel is masszíroznak. Egyéb masszázsoknál megszokott, hogy olajjal vagy krémekkel végzik, azonban a thai masszázs egy úgynevezett szárazmasszázs. Olajos változata csak később alakult ki, melynek során a masszázst a vendég hangulata és igénye szerint összeállított aromaolajokkal végzik.
http://www.thaimasszazs-orchidea.com/
A rENdSZEr: ájurVédA
Az előzőekben említett gyógymódokat India ötezer éves gyógyászati rendszere, az ájurvéda – más néven a Természet Tudománya – fogja össze. A nyugati országokban, így hazánkban is egyre népszerűbbé vált az a felfogás, amit ez a gyógyászati rendszer is közvetít. Természetes alapanyagokat alkalmaz, évezredes tapasztalatok állnak mögötte és módszereik hatékonyak és természetközeliek. Elsősorban a megelőzést, az egészségmegőrzést tartják fontosnak, ez a szemlélet eltér a nyugati orvoslástól, hiszen az inkább a gyógyszeriparra támaszkodva próbálja kúrálni a betegeit. Tanításait az emberi élet és létezés valamennyi területére, dimenziójára és periódusára kiterjedően fogalmazta meg a kisgyermekkortól egészen az időskorig bezárólag. Az embereket testi és lelki tulajdonságaik, érzelmi beállítottságuk, mentalitásuk alapján különböző (test)típusokba sorolja, és ennek megfelelően egyénre szabott kezelési módokat dolgoz ki számukra.
http://ayurveda.hu/
Palotás Zsuzsi