Nemsokára eléggé lehangolónak hangzó időjárásjelentések következnek, amiknek a lényege, hogy egyre nagyobb mértékben csökken a hőmérséklet, egyre több esőzés várható és nagyobb szelekre is számíthatunk. Az igaz, hogy a nyári időszak véget ért, azonban nem szabad visszahúzódnunk a négy fal közé és a függöny mögül bámészkodni kifelé, inkább egy könnyű pulóvert és esernyőt magunkhoz véve, menjünk és lovagoljuk meg a szellőt vagy táncoljunk az esőben és örüljünk minden hűsítő fuvallatnak a forró nyár után.
Sárkányreptetés
Az erősödő őszi szelek tökéletes lehetőséget teremtenek ennek a népszerű játéknak. Mondhatjuk a sárkányreptetést régimódinak, de annál nagyobb móka a kisgyerekeknek. Akár boltban vett, akár kézzel készített sárkányokkal próbálkozhatunk, a jókedv garantált. Ha viszont van időnk és elég kreativitásunk, érdemes rászánni egy délutánt a színes papírsárkányok elkészítésére. Nem kell más hozzá, mint nád- vagy hurkapálca, szemeteszsák, zsinór, papír, olló és színes festék. Elkészítése több módon történhet, gyermekünk kedvére alakíthatja a színét és a formáját, majd boldogan eldicsekedhet saját készítésű játékával barátainak.
Szélforgó
Ugyancsak házilag elkészíthető vidám játékszer a szélforgó. A kisgyerekeknek izgalmas látni, hogyan forognak műanyag lapátjai anélkül, hogy hozzáérnénk, csupán azáltal, hogy mi, vagy a szél belefújunk. Elkészítéséhez szükségünk van ollóra, cérnára, egy gombra és papírra, de használhatunk filcanyagot is, ha különlegesebbé szeretnénk tenni. A díszítése pedig már teljes egészében a fantáziánkra van bízva. Az elkészült szélforgók jól mutatnak akár a kertben, akár egy cserepes virág földjébe szúrva, illetve kitűnő dekoráció egy szülinapi zsúrra is.
Hajóverseny
Mindenki tudja hogyan kell papírhajót hajtogatni, nem igaz? Viszont, hogy hogyan lehet velük versenyezni, az már felvet néhány kérdést. Elsősorban érdemes az elkészült hajóinkat zsírkrétával kiszínezni, ugyanis, így nem fognak elázni a vízben. Második lépésként készítsünk árbócot hurkapálcából és vitorlát akár papírból, akár zsebkendőből, de használhatunk egy vékony kendőt is. A verseny elindításához szükség van egy kád vízre vagy egy kültéri tóra. Ha van egy kis szellő, az megkönnyíti, vagy éppen megnehezíti a dolgunkat, ugyanis szívószálon keresztül kell fújnunk a levegőt saját hajónk irányába, hogy az célba érjen.
Levéllenyomat
Az ősz szimbólumai, a színes falevelek, akárhová megyünk, az utunkat szegélyezik. Szebbnél szebb darabokra bukkanhatunk, akár kirándulás, akár egy városi séta, vagy egy kerti játszás alkalmával. Hogy megőrizzük különleges formájukat és erezetüket, készíthetünk róluk színes lenyomatokat. Bármilyen színűre festhetjük őket és akár papírra, akár vászonfelületre nyomhatjuk őket. Egy csodás rajz, esetleg egy egyedi vászontáska részét képezhetik a vidám lenyomatok, amik amellett, hogy jól mutatnak, még az elkészítésük is izgalmas.
Szélcsengő
Ha kertes házban lakunk, akkor a kertünk dísze lehet egy kézzel készített szélcsengő. A legkülönfélébbeket lehet elkészíteni, ha megőrzünk például régi karcos, kopott, akár rozsdás evőeszközöket vagy sörösüveg kupakokat. Ezek mellett viszont lehet színes kavicsokat, üvegdrabokat, kulcsokat, gyöngyöket vagy kagylókat felhasználnunk. Ha nincsen kertünk, a bejárati ajtó mellé akasztva ugyancsak hasznát vehetjük, hiszen rögtön jelzi, ha kinyílik az ajtó és valaki belép a házba. Viszont akár ellátjuk funkcióval szélcsengőnket, akár nem, nagyszerű dekorációs elemként szolgál.
Hőlégballon
A héliumos lufi – amellett, hogy ha kiszívjuk belőle a héliumot, vicces hangon tudunk megszólalni – nagyszerű kívánságközvetítő is. Ha egy különleges alkalomkor leírjuk egy cetlire a legnagyobb kívánságunkat, majd a lufi zsinórjára kötjük és szélnek eresztjük, üzenetünk felrepül az égig, és „rengeteg apró kívánságtündér fog teljesítésén ügyködni”, mi pedig megnyugodhatunk, hogy vágyunk biztos kezekbe került.
Palotás Zsuzsi