Lovaglás, jóga, tenisz - a 2-es metró vonalán ezek a sportolási lehetőségek állnak rendelkezésünkre.
NYEREGBE FEL!
A piros metró Örs vezér tere irányában lévő utolsó előtti megállónál találjuk a vonal egyik legizgalmasabb sporthelyszínét. A lóversenypálya, azaz a Kincsem Park számos programlehetőséget kínál a lovaglás szerelmeseinek. Nézőként a nyári időszakban hétvégenként ügető- és galoppversenyeken szurkolhatunk és – fogadhatunk. Aki viszont aktívan, sportként űzi a lovaglást, annak számos tényezővel kell számolnia. Sok gyakorlással és elhivatottsággal válhat valaki igazi lovassá. Ebben szerencsére országszerte rengeteg lovasiskola siet a segítségünkre. És hogy miért jó lovagolni? Ez a rendkívül élménydús mozgástevékenység a folyamatos egyensúlyozás és a ló irányítása miatt a test összes izmát megmozgatja. Sőt, a lovak lelkére is hat, és folyamatosan igényli a lovagló koncentrációját. Ez a sport kikapcsol, de terápiás célokra is remekül használható. Fizikailag és mentálisan is jó hatással van a gyerekek fejlődésére. Nem véletlen, hogy az orvostudományban is számos területen gyógymódként alkalmazzák a lovaglást (például autizmus, hiperaktivitás, mozgáskoordináció és koncentrációképesség javítása stb.). Ez különleges mozgásformának számít, hiszen a sporttárs itt egy élőlény, akivel a harmónia kialakulása után csodás eredményeket lehet elérni.
JÓGÁZÁS
A 2-es metró Blaha Lujza téri megállója talán a legforgalmasabb. A számos szórakozási lehetőség mellett viszont az egészségünkre pozitív hatással bíró tevékenységeket sem szabad kihagyni a hely előnyeinek felsorolásakor. Rengeteg nyüzsgéstől elszigetelt hely található ugyanis a környéken, ahol megnyugtató környezet várja a jógázni vágyókat (ilyen az Aum Jógaközpont, a Mandala Jógastúdió, a Sivananda Jógaközpont). Ha a nyári időszakban nem csupán fesztiválokon vagy táborokban szeretnénk gyakorolni ezt a minden szempontból egészségmegújító sportot, akkor keressük fel az ország valamely jógaközpontját. A 20. században népszerűvé vált jóga Indiából indult világhódító útjára. Mára azonban már számos változata ismert (Hatha-, Krija-, Mantry-jóga stb.). A modern jógázók a test megerősítésére és jó állapotának megőrzésére szolgáló pózokat (úgynevezett ászanákat) gyakorolnak. A jóga alapja az önuralom, vagyis lényege a folyamatos és fokozatos fegyelmezettség, mind test, mind az elme vonatkozásában. Ez a sport segíti a légzés szabályozását – ami főleg nyáron nagy segítség –, és a stresszes mindennapok közepette lenyugtatja a testünket, lelkünket.
IRÁNY AZ ADOGATÓUDVAR! TENISZEZZÜNK!
A fehér sportként is emlegetett teniszt soha nem késő elkezdeni, ugyanis a kezdő- és alapütésfajtákat gyorsan el lehet sajátítani. Így akár egy nyaralás vagy egy szabad hétvége alkalmával is belekóstolhatunk e sport szépségébe. A játékhoz csupán egy teniszütő, teniszlabda, egy játékpartner és megfelelő, kényelmes öltözet szükséges. De persze az ország teniszközpontjainak mindegyikében lehet bérelni is felszerelést. Például a Széll Kálmán tértől öt percre lévő Marczibányi Sportcentrumban is van erre lehetőség. A salakos és keményborítású pályáikon élvezet a teniszezés. Rendkívül fontos a helyes kéztartás, mely jó néhány izom- és ízületsérüléstől védheti meg a tenisz rejtelmeibe fejest ugró tanítványt. Minimális fizikai és technikai előképzettség elég ahhoz, hogy valaki egy szép nyári napon e sport szerelmesévé váljon. A legfontosabb azonban a helyes légzéstechnika kialakítása, melyet némi gyakorlással meg lehet tanulni. A szervezet megfelelő oxigénellátottsága elengedhetetlen a magas szintű sportteljesítményhez. Aki viszont csak nézőként kóstolna bele a tenisz világába, azok a versenyeken egyéni, páros és vegyes páros mérkőzéseken izgulhatnak a játékosokért.
Szakál Borostyán