A tavaszi időszak igencsak kedvez az outdoor programoknak, így egyre többen pattannak bringára, indulnak kirándulni, illetve különböző városokat felfedezni. Összeszedtünk ezért néhány eszközt, melyekkel barangolásait biztonságossá és egyszerűbbé teheti, valamint ha a szabadban sportol, nyomon követheti fejlődését is.
ONLINE TÉRKÉPEK, APPLIKÁCIÓK
Az okostelefonoknak hála ma már nem muszáj a kiránduló- táskánkba állandóan szétszakadó térképeket gyömöszölni, hiszen számos online térkép elérhető már, ráadásul az útvonaltervezést is egy kattintás alatt elvégzi helyettünk. Nem ismeri azt a várost, ahol éppen van, és a látnivalókkal sincs tisztában? Semmi gond, már olyan mobilapplikációkat is kifejlesztettek, melyekkel megtudhatja, mik az adott település jellegzetes nevezetességei, látnivalói, sőt még étterem- és szállásajánlatokat is kaphat! Ilyen városnéző applikáció például a több díjat is elnyerő PocketGuide, mellyel jelenleg a világ 20 városát is megismerheti.
Forrás:http://pocketguideapp.com/
KILOMÉTERÓRÁK BRINGÁZÁSHOZ
A tavasz beköszöntével egyre inkább kerülnek elő a kerékpárok, mind hobbiként, mind autó vagy tömegközlekedés helyett. Amennyiben egy kicsit magasabb szinten szeretne tekerni, úgy érdemes kilóméterórát is beszerezni, hiszen így nemcsak az aktuális sebességéről kaphat képet, de nyomon követheti fejlődését is. Ráadásul a jobbak nemcsak kilométerórák, hanem egyenesen komplett computerek, hiszen a megtett úton és kilométereken kívül a szintkülönbséget, az elégetett energiát, valamint a napi átlagsebességet is mutatják. Választék tehát van bőven, és „csupán” pénztárcán és az igényeken múlik, milyet is választunk.
Forrás: www.testbike.hu
IRÁNYTŰ, TÁJOLÓ
Az iránytű és a tájoló egyáltalán nem számít újdonságnak, mégis rengetegen hanyagolják ezt az eszközt túrázás során. Ennek oka elsősorban az, hogy a legtöbben ismert útvonalakon haladnak, ám a vállalkozó kedvűek bátran járatlan, kevésbé népszerű ösvényekre is merészkedhetnek. Ám ebben az esetben érdemes egy kis segítséget hívni, hiszen ekkor igen könnyű eltévedni. Ha nem akar drágább GPS-be fektetni, akkor szerezzen be egy egyszerű iránytűt. Használata nem nagy ördöngösség: először is szükség van hozzá egy térképre (ezek általában északra vannak tájolva, ha nem, akkor egy szélrózsa jelöli az északi irányt). Első lépésben állítsa be az iránytűt úgy, hogy annak északi iránya a térkép északjával essen egybe. Ezek után keresse meg a térképen azt a helyet, ahová el szeretne jutni, és nézze meg, hogy az iránytű jelölésén milyen irányban van a célpont. Végül elhagyhatja a térképet, és már csak a leolvasott irányt kell tartani. Amennyiben nem tudja, hogy éppen hol áll, akkor ún. háromszög technikával behatárolhatja, hogy merre is van. Ehhez keresni kell 3 db jellegzetes pontot (jobb, bal oldalt és egyenesen), majd találja meg ezeket a turistatérképen is. Kösse őket össze egyenesekkel, majd ahol metszik egymást, azon a ponton áll.
Forrás:http://lazarus.elte.hu/
GPS TÚRÁZÁSHOZ
Az autók többségében ma már van GPS, hiszen valljuk be, mennyivel könnyebb egy gép – többnyire – pontos
utasításait követni, mint állandóan megállni, fellapozni a térképet, és szemet erőltetve kikeresni a megfelelő útvo-nalat. A modern technikának köszönhetően ennek vége,
így a közlekedés sokkal egyszerűbbé vált. Sokan úgy gondolják, GPS-t egyedül az autókban és a motorokon használják, ám azok számára is nagy segítséget nyújt, akik outdoor mozgásformákat űznek, és némi tájékozó-dásra van szükségük. Ezért ha a szabadtéri sportok szerelmese, érdemes beszerezni GPS-t, ami akár karóraként is kapható, így nem kell nagyobb csomagokkal útnak indulni. Ráadásul túrázás során is nagy hasznát vehetjük, hiszen ezáltal nem kell attól tartanunk, hogy eltévedünk, így az éjszakai kirándulásokat is biztonsággá teheti.
Forrás:www.gps.hu