Nyáron a bőrünket, hajunkat és az egész szervezetünket megviseli az erős UV-sugárzás és a meleg. A következőkben eláruljuk, mire érdemes figyelni, és olyan termékeket ajánlunk, amelyek hasznos segítőink lehetnek a nyaralás alatt.
ÁPOLJA ÉS VÉDI HAJSZÁLAIT
A nyár igazi megpróbáltatás a hajunknak is. Az UV-sugarak mellett a klóros és a sós víz is szárítja a hajszálakat, amik ettől elveszítik puhaságukat, rugalmasságukat. Ha nem ápoljuk megfelelően, nyár végére a hajunk könnyen fakóvá, a hajszálak töredezetté válhatnak. Ezt megelőzendő, javasolt szalmakalapot, kendőt, vagy valamilyen jól szelőző fejfedőt viselnünk, ha a szabadban tartózkodunk. Ez a festett haj színét is segít megóvni, különösen, ha ápoló pakolásokkal, a hajtípusnak megfelelő készítmények rendszeres használatával is segítjük a haj egészségének megőrzését.
TIPP:
Napozás előtt mindig használjunk hajunkra UV-védő spray-t! Nemcsak a káros UV-A és UV-B sugaraktól véd, hanem hidratálja is a hajszálakat. Vízparton alkalmazzuk naponta többször is. Ne feledkezünk meg használatáról kirándulások, és egyéb olyan alkalmak során sem, amikor nem napozunk, de sokat tartózkodunk napon!
http://www.fodraszkellekek.hu/napvedelem/bonacure-sun-protect-shimmer-oil
VÉDELEM A BŐRNEK
Napozási szokásaink helyes kialakításával sokat is tehetünk az UV-sugarak káros hatásai ellen. A legalapvetőbb, hogy 11 és 15 óra között kerüljük a napozást. Fontos, hogy a legideálisabb összetevőket tartalmazó naptej sem nyújthat tökéletes védelmet, ha nem megfelelően alkalmazzuk. Ennek érdekében fontos, hogy már napozás előtt fél órával, minden napsugárzásnak kitett testrészen bőségesen kenjük be magunkat naptejjel.
Ügyeljünk rá, hogy az adott termék faktorszáma bőrtípusunknak megfelelő legyen és UVB- és UBA-védelmet egyaránt biztosítson. Gyermekek és világos bőrű felnőttek számára az 50-es faktorszámmal ellátott termékek javasoltak, azonban barnább bőrűek esetében sem ajánlott 25-30-as faktorszám alatti termék használata.
http://www.idealisbor.hu/index.php?vichycapital_soleil_napvedo_tej_spf_50_300_ml&id=109
ANTI-AGING BŐRÁPOLÁS
Bőrünk a mértéktelen napozásra kellemetlen és nem egyszer fájdalmas elváltozásokkal – leégéssel, allergiával – reagál. Az elszenvedett bőrkárosodások csak évek múlva okoznak olyan panaszokat, mint például a bőr korai öregedése, vagy akár rosszindulatú elváltozások megjelenése.
Fényvédelemre nem csak a vízparton van szükségünk. Egy egyszerű városnézés vagy túrázás közben is könnyen leéghetünk. Ennek elkerülésére a tavaszi-nyári időszakban mindig használjunk napvédő krémet, ha a szabadban tartózkodunk.
http://paulaschoice.hu/arcapolas/hidratalok-fenyvedovel/resist-cellular-defense-daily-moisturizer-spf-25.html
CSÍPÉSEK HELYETT
Szúrás, csípés, viszketés a nyári esték és nyaralások kellemetlen velejárói. A rovarcsípésekre egyéni érzékenységünktől függően reagálunk. Van, akinél csak enyhe panaszt okoznak, azonban különösen a gyermekek esetében találkozhatunk súlyosabb válaszreakciókkal. Ha nem sikerült kivédeni az apró rovarok támadását, a darázscsípést ecetes vizes, a hangyacsípés nyomát szódabikarbónapaszta, a szúnyogcsípés okozta viszketést pedig almaecetes borogatással enyhíthetjük. A kullan-csok által terjesztett agyvelőgyulladás elleni oltást már februárban meg kell kezdeni. A másik, szintén kullancsok által terjesztett betegség, a Lyme-kór ellen egyelőre nincs védőoltás, ezért nagyon fontos a zárt ruházat viselése, de bevethetjük a kullancsriasztó készítményeket is megelőzésre.
https://internetpatika.hu/szunyog-es-kullancsriaszto-spray-naturland-100ml
ÓVJA LÁTÁSÁT!
Az UV-sugárzás nemcsak a bőrt veszélyezteti, hanem a szemek egészségét is. Szabadban tartózkodva, a szemészek már gyermekkortól javasolják a jó minőségű napszemüveg viselését. Kétség esetén egy optikában ellenőriztethetjük a meglévő napszemüvegünket, az optikusok többsége ugyanis egy készülékkel be tudja mérni, valóban van-e benne UV-A, UV-B, illetve UV-C védelem.
Szín tekintetében annyi biztos, hogy a zöld lencse biztosítja a legjobb színlátást, a barnával kontrasztosabban lehet látni, a sárga jó képélességet biztosít, síeléshez pedig ajánlatos kéket választani, ugyanis ez a szín jól ellensúlyozza a vakító fehérséget.
http://www.decathlon.co.hu/salines-polarizalt-fekete-sport-napszemuveg-felnotteknek-nem-sullyed-el-id_8329399.html
KISZÁRADÁS ELLEN
Tudta, hogy elég csupán kétszázalékos folyadékvesztés ahhoz, hogy ne érezzük jól magunkat? Mivel testünk megközelítőleg 70 százaléka víz, ezért egy 70 kilós ember esetében azt jelenti, hogy 1 literrel kevesebb víz már okozhat kellemetlen közérzetet.
Átlagosan napi 2-3 liter folyadékot szükséges fogyasztani, ami a meleg hónapokban akár 4-5 liter is lehet, de ennek mennyiségét több tényező is meghatározza. A folyadékszükségletet befolyásolhatja a táplálkozás, fizikai aktivitás, a levegő páratartalma, a hőmérséklet is.